Жена претепана од невенчаниот сопруг | Правдико

Правдико

   

Жена претепана од невенчаниот сопруг

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дваесет и тригодишна жителка на тетовско Камењане, вчера пријавила семејно насилство кое два дена пред тоа, на 19-ти септември, го извршил нејзиниот невенчан сопруг Ф.К. (31) од Гајре, со кого живеела помалку од една година.

Од СВР Тетово информираат дека по кусата меѓусеба вербална расправија, ја фатил за коса и потоа повеќе пати ја удрил со тупаници и шлаканици, нанесувајќи и видливи повреди.

Нешто подоцна, пријавителката заминала кај родителите, се обратила за лекарска помош и побарала кривичен прогон.

Пријавениот Ф.К. денеска ќе биде повикан во Секторот за внатрешни работи Тетово и по целосното расчистување на случајот ќе се соочи со соодветен поднесок.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико