Правдико

   

Жител на Челопек ги претепал родителите

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Жител на тетовското село Челопек физички ги нападнал своите родители, а во нападот му помагала и неговата сопруга.

celopek

Како што соопшти полицијата, во вторникот напладне дом С.П. со својата сопруга извршиле семејно насилство над неговите родители И.П. и Р.П. на начин што физички ги нападнале. На истите им била укажана лекарска помош во Клинички центар Тетово.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико