Жител на Виница се обидел да силува 16-годишно девојче | Правдико

Правдико

   

Жител на Виница се обидел да силува 16-годишно девојче

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Надворешната канцеларија за криминалистички истраги Виница поднесе кривична пријава против Д.Р. (31), жител на виничко село, поради основано сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“.

Настанот се случил на 18.6.2018 година кога пријавениот се обидел да силувал 16-годишно девојче кое ги напасувало овците во атар на селото.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико